Was wir schon alles gespielt haben...

 

2017   Ladykillers

2016   Nur kei Blueme

2015   Manne mit und ohni Visione

2014   Heisse Bräute machen Beute

2013   Tante Jutta us Kalkutta

2012   S'chlösterliche Windelchind

2011   Pfäffer und Salz

2010   Turbulänze über em Atlantik

 

2009   Mit Verluscht muesch rächne

2008   Der verkaufte Grossvater

2007   De Meischterboxer

2006   Liebi mit Blächschade

2005   Uf Bali ond zrogg

2004   Chaos im Penthuus

2003   Blaus Bluet ond Erbslisuppe

2002   De Harry chunnt ned drus

2001   Verruckt's Gäld

2000   E Gsichtsmaske bitte

 

1999   Zimmer 12 a

1998   Es gmüetlichs Wochenänd

1997   Tante Emmi i de Chlemmi

1996   D'Junggselle-Stüür

1995   Das cha jo heiter wärde

1994   E tolli Familie

1993   Bes doch ned eso dumm

1992   De ungläubig Thomas

1991   De Putztüfel

1990   s'Härz am rächte Fläck

 

1989   Putzfrau als Detektiv

1988   Zum Tüfel met em Sex

1987   De Meischterboxer

1986   Früehlig im Buechehof

1985   Familie Nägeli

1984   Morge früeh wenn d'Sunne lacht

1983   s'neue Stüürgsetz

1982   Gäld regiert d'Wält

1981   Die spanische Fliege

1980   Turnerabend

 

1979   Met Chuchi Ateil

1978   Zäh Tag Gratisferie

1977   Turnerabend

1976   Vogel friss oder stirb

1975   De Schicksalshof

1974   s'Hörrohr

1973   s'Härz am rächte Fläck

1972   de Gottlieb weiss Rat

1971   Turnerabend

1970   Revue im weissen Rössl

 

1969   De Hemmschueh

1968   Revue Wunschprogramm

1967   Der verkaufte Grossvater

1966   Turner Revue

1965   Singspiel und Konzert Männerchor

1964   d'Wätterhäx

1963   Revue Camping

1962   Schiffsrevue

1961   Erna vom Goldingerhof

1960   Im weissen Rössel

 

1959   s'Mündel

1958   Turnerabend

1957   s'Härz am rächte Fläck

1956   Turnerabend

1955   Der verkaufte Grossvater

1954

1953   De Musterbur

1952   Turnerabend

1951   Anna, die Magd

1950   Turnerabend

 

1949   s'Hager Rösi

1948   Turnerabend

1947   Frymann und Turnerabend

1946   Dorngrüt

1945   Turnerabend

1944   Heilige Bode

1943   Hanneli

1942   Der Rebelle

1941   Turnerabend

1940   Beresina

 

1939

1938

1937   Lebensstürme

1936   Turnerabend

1935   Die Räuber

1934   Lawinendorf

1933   Die Weise vo Hollige

1932   d'Waldmarch

1931   Der Postillon vom Gotthard

1930   De Schicksals-Schmied